Два ангели на двох велосипедах

Автор: І.С. Волошенюк

Жанр книги: Короткі розповіді

Рік видання: 2003

Видавництво: Вінниця: Власюк О.

Кількість сторінок: 426

Мова:Українська

Палітурка: Тверда

Цитати: 

Рідко хто з жінок має неординарну долю. На жіночу спо­конвіку випадає більша частина нещасть. Вона другорядна, завжди – або у тіні чоловіка, або в турботах про потомство.

Жінки, мов ті квочки: з крильми, які Господь їм дарував од­нозначно не для злету, а для прикриття від бур і негараздів своїх пташенят. Отож, і змушені мати лише приземлені бажання і на­віть не мріяти про щось інше.

У кожного своя доля. Кому що судилося, того конем не об’ї­деш. Кажуть: людина має дві дороги для особистого вибору. Од­нак не знає, яку обрати.

Кожну хвилину свого життя людина живе і навіки для неї вмирає. Адже вона – незворотня, остання… Чи щасливий той, хто проживає кожну хвилину свого життя на всі сто відсотків?! Щасливий тієї миті, тієї хвилини. А що буде завтра – його не цікавить. Життя – це роз’єднані десятиліттями щасливі мит­тєвості. У гонитві за примарним привидом удачі дехто у вирій емоцій поринав з головою, особливо не розмірковуючи над тим: чи завдає комусь болю, чи втрачає щось і когось, забувши про сором, обов’язки, знехтувавши усталену в’їдливо-моралізатор­ську суспільну думку, проігнорувавши увесь світ з його стату­том та статусом, алюром женучись лише за миттю насолоди.

В усі часи і століття існувало мало неординарних жінок, які в долі чоловіків були тією останньою крапкою в почут­тях, після якої будь-яка інша жінка просто не існувала і тому не мала шансів на здобуття належного місця в його серці. Жінки, яких так кохали, одразу підпадають під статус особли­вих…

Події, до яких апелює автор, відносяться до середини XVIII століття.

В історію вони ввійшли такими відомими іменами, як Шар­лотта Корде, народжена 27 червня 1768 року в Нормандії. Вона вирішила залишитись в миру, принесла себе в жертву заради врятування Франції від подальшого кровопролиття, вбивши Жа­на-Поля Марата, одного з кривавих ідеологів французької рево­люції.

16 квітня 1766 року у сім’ї фінансиста народилась інша най­достойніша з жінок Жермена де Сталь, якій належить авторство книги «Про вплив пристрастей на щастя людей і народів», яку Наполеон Бонапарт вигнав з її рідного Парижу і переслідував весь свій зірковий час.

Героїня нашої повісті походила з грецької родини, яка меш­кала в передмісті турецької Бурси, на березі Мармурового моря. Софія була донькою торгівця худобою Костянтина. Жила роди­на з ремесла та дрібної торгівлі.

Принизливе і безправне майбутнє чекало жінку, яка народи­лась у бідній сім’ї. Її могли продати за пару монет і ставились до неї лише, як до тягаря, адже посагу у неї, звісно, не було. Вона здебільшого поповнювала ряди таких же сіромах, як сама, слугуючи джерелом насолоди для чоловіків. Вона – ніхто і звуть її ніяк, лише тому, що незнатного походження. А родина не здатна дати їй краще життя.

Книга знаходиться за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B7tN0End8-k1S0dBMGhCZUI1YTg/view?usp=sh...